o nas

Przygoda naszego życia, a za taką uważamy spotkanie z rasą Akita Japońska, rozpoczęła się w czerwcu 2004 roku. Wtedy do naszego domu przybyła malutka Kamita. Ujęła nasze serca, odmieniła życiowe nawyki i upodobania. Sporo wysiłku kosztowały nas miesiące wzajemnej nauki bycia ze sobą! Kamitka okazała się typową, dumną, upartą i niezależną przedstawicielką swojej rasy. Zrozumienie odmienności jej japońskiej natury, przychodziło stopniowo. Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy na bycie z sunią. Na zabawy, podróże i tresurę.

Zafascynowanie tą rasą przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i wpadliśmy na dobre. Mówi się, „gdy Akita pojawi się w domu raz, zostanie już na całe życie 😊” I tak też się stało... Nasza hodowla odwzorowuje bezgraniczne oddanie i szacunek wobec tych pięknych stworzeń. Priorytetem jest zadowolenie zwierząt, ich zdrowie oraz wzorowa psychika tej piękne rasy. Cenimy sobie Akity o doskonałym, wzorcowym eksterierze i stawiamy na jakość oraz ponadprzeciętność odchowanych maluchów.

Nasza hodowla jest zrzeszona w Polskim Związku Kynologicznym (ZKwP, należącym do międzynarodowego stowarzyszenia FCI). Wszystkie nasze Maluchy odchodzą z domu z rodowodami wydanymi przez tę organizację. Priorytetem od początku istnienia hodowli jest zdrowie naszych psów. Dlatego też zostały one wybrane i zakupione ze zdrowych, dbających o regularne badania hodowli. Oprócz regularnych szczepień i odrobaczeń, nasze pieski mają wykonywane badania genetyczne i diagnostyczne.

Facebook